Klub osamělých srdcí

Přehoupl se 1968 rok a svět se – alespoň pro nás – začal nesmírně měnit. Málokdo asi čekal, že ta změna bude tak velká a tak zlá. Černá tušení se naplňují pomalu a každý si to své musí odžít. I Lukáš Knapp, dvacetiletý zpěvák a vůdčí duch bigbítové kapely Klub osamělých srdcí. Mladý muž na vrcholu svého mladistvého sebevědomí, které nepochybuje o správnosti toho, jak myslí a cítí, které necítí potřebu kompromisu s dobou, který chce žít v pravdě a pohrdá lží, začíná klouzat po spirále, která se nevyhýbá nikomu a ničemu. Dokonce ani hudbě, kterou hraje a kterou vzývá. Skutečně je to příběh z doby, která za moc nestála, a která naopak mnohé z tehdy mladých stála všechno. Byla to doba, která i buřiče a svobodné duchy, jakým je nepochybně bigbítový hudebník, dovedla až na hranu jejich skutečné vnitřní odvahy, ale i lidskosti.

Příběh spisovatele a scénáristy Martina Bezoušky z raných sedmdesátých let, kdy se čeští a slovenští lidé teprve učili, co to znamená normalizace, natočil převážně v mlhami pokrytých severních Čechách režisér Petr Nikolaev. Za kamerou stál Marek Diviš.

Hlavní roli ztvárnil Roman Říčař, jeho dívku hraje shodou okolností jeho přítelkyně (a nyní žena:-) Zuzana Kajnarová. Ve filmu se dále objeví herci Václav Postránecký, Simona Stašová, Oldřich Vlach, Ivana Chýlková, Michal Novotný a mnozí další.